Як штучний інтелект змінює структуру економіки?

З появою LLM моделей для когось відкрились нові можливості про які вони і не мріяли, для когось це ризик залишитись без роботи або отримувати нижчий рівень зарплатні.
3 хв
02.10.2023


З появою LLM моделей для когось відкрились нові можливості про які вони і не мріяли, для когось це ризик залишитись без роботи або отримувати нижчий рівень зарплатні.

Як завжди:

Коли з’явилися перші потяги, багато хто вважав, що людське тіло не витримає подорожі зі швидкістю більше 48 км/годину. Деякі лікарі попереджали, що від високої швидкості люди можуть збожеволіти.
При появі електрики її називали “диявольським винаходом”. Багато хто думав, що від електричного світла можна осліпнути, тощо.


Люди в цілому не люблять виходити із своєї “стабільної” картини світу, це і погано і добре для тих хто відкритий новим можливостям)

Що ж насправді чекає людство?

За дослідженнями, 80% усіх професій у США зміняться завдяки штучному інтелекту. В кожній з них як мінімум 10% завдань будуть автоматизовані за допомогою ШІ без втрати якості. Для 19% усіх працівників автоматизація охопить понад 50% щоденних завдань.

(Посилання)

Чим вищий рівень освіти й оклад, тим більше автоматизації з’явиться в професії. Для бариста, сантехніка чи перукаря рівень майже нульовий. Для аналітика Wall Street чи юрисконсульта – дуже високий. Для професій із середньою зарплатнею $30k/рік частка задач, що підлягають автоматизації, становить близько 5%. Для зарплат понад $80k – це 50%.

Загалом, з огляду на поточний рівень розвитку технологій, автори очікують автоматизацію ~15% усіх завдань в економіці без втрати якості. А враховуючи нові продукти на основі ШІ, цей показник може сягати 47%.


На думку авторів, моделі типу LLM – це технологія загального призначення, як електрика. Більшість сфер застосування ще не з’явилися або перебувають на ранній стадії. З часом технологія покращуватиметься, і ці цифри зміняться.

Я сама знахожусь в декількох групах де програмісти, аналітики та просто зацікавлені люди створюють свої моделі, діляться відкриттями, інструментами, питаннями і відповідями.
Все це схоже на процес складання кубика Рубика. У цих групах постійно щось створюється(і не цікаве і цікаве), постійна активність. А це ми ще не чули про профі і команди, які працюють над своїми проектами. Деякі зараз виходять із тіні, але усе ще дуже багато проектів в тилу. Я навіть уявити не можу що буде не за 5 років, а наступного року. 

Особисто я бачу в цій технології колосальні можливості, що допомагають розширювати мій арсенал можливостей та інструментів.


LLM – це тренд, і я бачу багато людей, які бояться “не встигнути”. Я хочу сказати таким: заспокойтеся і зосередьтеся не на тому, щоб встигнути вскочити в тренд, а на справі та своїх завданнях. Тренди базуються на реакції людей, а люди повільно сприймають нові інструменти. Сприйняття нових тенденцій відбувається нерівномірно між людьми – спочатку захоплення новим, потім розчарування, згодом звикання(і це все може буде у період продовження і набору обертів тренду ). Ці фази чергуються, немов хвилі.

Кожен встигне отримати те, що хоче, у своєму темпі.