Психологічні аспекти успішної торгівлі на фінансових ринках 

90 % трейдерів втрачають свої гроші на ринку.
І справа тут далеко не тільки в знаннях, навичках та знаннях. 

2 хв
02.05.2023

1. Сприйняття та увага. Трейдер може звести до мінімуму свої шанси на успіх на ринку, якщо він не зосереджується на правильній інтерпретації інформації. Наприклад, якщо трейдер вважає, що на певному ринку завжди домінують певні фактори, і не звертає увагу на нові тренди та зміни, то це може призвести до втрат на ринку.
Також впливають відволікання та певні упередження, що може призвести до неточної оцінки ситуації на ринку та прийняття неправильних рішень. І до речі цими стереотипами сприйняття успішно маніпулюють і користуються.

2. Надмірна самовпевненість: усі трейдери мають специфічну самовпевненість яка відрізняється від впевненості в інших професіях. Наприклад, трейдер може ігнорувати новини та політичні події, які можуть вплинути на ринок, через свою надмірну впевненість у своїх здібностях. І якщо ви думаєте що це так явно помітно, якраз фішка в тому, що трейдери потрапляють у цю пастку необґрунтованих ризиків непомітно  для себе та дуже швидко коли у них починає щось виходити. На їх погляд .

3. Афективна евристика: Трейдер може приймати рішення на підставі своїх попередніх емоційних досвідів та стереотипів, а не на основі об’єктивних фактів. Наприклад, трейдер може вирішити продати акції певної компанії через свій негативний досвід з цією компанією, а не на основі об’єктивної оцінки її фінансових показників.
Сюди входить і необґрунтована інтуїція та стереотипи, що може призвести до підняття рівня ризиків.

4. Втрата контролю. Якщо ви думаєте що втрата контролю завжди зрозуміла, і виглядає так – то втрата контролю може ніяк себе не проявляти, бо це просто особливий стан вашої уваги та роботи мислення.

5. Підсвідомі побажання: усі хочуть грошей, багато. Але підсвідомі бажання які є унікальними далеко не завжди створені у позитивному ключі, ми можете хотіти втратити гроші наприклад. Відчуття підсвідомого бажання відбити втрати або здобути більше прибутку може призвести до надмірного ризику та неконтрольованих дій.