Чому ми витрачаємо більше, ніж заробляємо?

Які глибокі фактори впливають на наші витрати?
3 хв
02.05.2023

1. Емоційне споживання: люди можуть витрачати гроші на речі, які не потрібні їм, але які забезпечують задоволення, такі як одяг, техніка або іграшки.людина може витрачати гроші на нову пару черевиків, хоча вона має вже декілька подібних пар. Це може бути пов’язано з бажанням відчути радість та задоволення від нової покупки. Або також відчуттям що хороший покупець мене тут люблять. 

2. Низька самооцінка: люди можуть відчувати, що вони заслуговують на розкішні речі, навіть якщо вони не можуть собі їх дозволити.людина може купувати дорогі речі, щоб відчути себе краще, наприклад, купуючи нову машину або дорогу сукню, яку вона не може дозволити собі.

3. Стрес: витрати можуть бути способом зняття стресу або відволікання від проблем.
після тяжкого дня на роботі людина може вирішити піти в ресторан і витратити більше грошей, ніж зазвичай, щоб відволіктися від своїх проблем.

4. Бажання соціальної приналежності: люди можуть купувати речі, щоб відчувати себе частиною якоїсь групи або соціального класу.: людина може купувати речі, які є популярними серед її соціальної групи, щоб відчути себе більш інтегрованим в цю групу. Наприклад, купуючи дорогі маркові речі, які популярні серед друзів або колег.

5. Реклама: рекламні кампанії можуть впливати на наші покупки, викликаючи бажання мати щось, що ми раніше не розглядали як необхідне.
людина може купувати продукти, які рекламуються, не обов’язково потрібні їй, але які спричинили бажання купити їх після перегляду реклами.

6. Недосконалість людського розуміння: люди можуть недооцінювати свої можливості або надіятися на майбутній дохід, що може призвести до зайвих витрат.людина може витрачати більше грошей, ніж заробляє, оскільки вона недооцінює свої можливості. Наприклад, купуючи розкішний автомобіль.

7. Погляд на життя: погляд на життя може впливати на наші покупки, інвестиції та ставлення до грошей в цілому. Люди, які прагнуть матеріального благополуччя, можуть витрачати більше, ніж заробляють. Просто тому що ви тягнетеся до картини аніж до чогось реального.

8. Відсутність фінансової грамотності: брак знань про те, як управляти своїми грошима, може призвести до зайвих витрат, заборгованості та інших моментів.